Colorado er en spennende stat og har mye å by på.
Vi hadde lyst til å se mer før vi setter nesa mot Mexico.
Veien går nordover fra Cortez langs West Dolores River,
gjennom Rigdway,Gunnison, Almont og Buena Vista
østover mot Colorado Springs og Pikes Peak.
gjennom Rigdway,Gunnison, Almont og Buena Vista
østover mot Colorado Springs og Pikes Peak.
På veien finner vi noen herlige grusveier over høye fjellpass.
Bli med! :-)
Møte med noen av de mange hjortedyra i skumringen.
Utsikt nordover Hwy 550 mot Ouray.
Veien blir også kalt "The Million Dollar Highway".
Autentisk damplokomotiv som går i rute mellom Durango og Silverton.
Langs West Dolores River.
Owl Creek Pass, 3030 m.o.h
Snart nede på Hwy 145 ved Dolores River.
Men først en tur til Mesa Verde Natl. Park.
Utsikt mot bosettingen Cliff Palace.
Møte med noen av de mange hjortedyra i skumringen.
Utsikt nordover Hwy 550 mot Ouray.
Veien blir også kalt "The Million Dollar Highway".
Autentisk damplokomotiv som går i rute mellom Durango og Silverton.
Gruvedrift i Red Mountain Pass, Hwy 550.
BMW`n har fått ny olje og filter. Nå er det KTM`n sin tur.
Mekanikeren er også kameramann ;-)
"Four Corners".
Det eneste stedet i USA hvor fire stater møter hverandre.
Bent står her i Arizona, Utah, Colorado og New Mexico!
Billig og bra overnattingssted. 7$ pr natt :-)
Langs West Dolores River.
Snart nede på Hwy 145 ved Dolores River.
På vei opp til Pikes Peak.
Her har de arrangert fartsløp med bil og motorsykkel siden 1916!
20 km og 156 svinger.
Yess! På Pikes Peak! 4318 moh.
Høst og kaldt. Godt lua er med!
Campingplassene stenger. På tide å dra sydover.
Takk for oss, Colorado!